Türkiyede satılan AIS Transponderlar

YÖNETMELİKLERE UYGUN OLARAK TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN “CLASS-B CS” STANDARLARINDAKİ YERLİ AIS TRANSPONDERLERİ

IDC AIS Klass-B CS

IDC Savunma Sanayi‘nin Klas-B CS standartlarındaki yeni ürünü Denizcilik Müsteşarlığı’nın yayımladığı ilgili tebliğe uygun bir transponder.  İstenildiğinde geminin elektronik navigasyon sistemlerine ve ARPA RADAR’ına bağlanabilen transponder kontaksız akıllı kart okuyucu ve opsiyonel 7″ LCD ekran birimlerinden oluşuyor. 2W/12.5W çıkış gücüne sahip bir verici ve alıcıya sahip transponder Alman BSH sertifikasına sahip. 

REM P450 AIS-B CS

Rem Elektronik tarafından üretilen Klass-B CS standartlarında bir AIS Transponder. 2W/12.5W çıkış güçlerine sahip bir verici ve üç alıcı barındıran bu cihaz  transponderin kendisi, 5.1″ LCD ekranlı kontrol paneli ve VHF/GPS antenlerinden meydana geliyor. Denizcilik Müsteşarlığının tebliğine uygun olarak ÖTV’siz yakıt takip sistemi ve kontaksız akıllı kart okuyucu özelliklerini üzerinde barındırıyor.

SERENITY 212TR Klass-B CS

ANELeSİSTEM tarafından üretilen Klas-B CS standartlarındaki transponder tarafından üretiliyor. Cihaz üzerine entegre 7″ renkli LCD ekranı, sesli ışıklı uyarı sistemi, ÖTV’siz yakıt takip ve kontaksız akıllı kart okuyucusu ve SD/MMC kart girişi bulunan cihaz 2W/12.5W çıkış güçlerine sahip bir verici ve iki alıcıya sahiptir.

i-AIS-TB CS Klas-B CS

i-Marine Deniz Teknolojileri tarafından üretilen cihaz Denizcilik Müsteşarlığı’nın yayınladığı Klass-B CS tebliğine uygun bir cihaz. Acil durum (SAR) düğmelerini kendi üzerinde taşıyan transponder’a kontaksız akıllı kart okuma ünitesi ve 7″-12″ ve 15″ seçeneklerinde sunulan LCD ekranlar bağlanabiliyor. Kıyı istasyonları tarafından kontrol edilebilen adaptif 2W/12.5W çıkış güçlerine sahip cihazın DSC (Kanal 70) desteği var.

CLASS-A STANDARLARINDAKİ YABANCI AIS TRANSPONDERLERİNE ÖRNEKLER

Nauticast Class A (SOLAS) AIS TransponderNauticast Class A (SOLAS) AIS Transponder
Uluslarası denizlerde SOLAS standartlarında ve Nauticast UAIS özelliklerini barındıran komple bir A Klas AIS alıcı-vericidir. Basit kullanımı, kompakt gövdesi, detaylı grafik ekranı ve dahili tuş takımı ile öne çıkan bir cihaz.

ProTec Class A (SOLAS) AIS TransponderProTec Class A (SOLAS) AIS Transponder
IMO SOLAS standartlarında üretilmiş, deniz şartlarına dayanıklı, masaüstü telsiz cihazı tipinde bir AIS alıcı-vericidir. Kendi üzerinde grafik ekranı olmamasına rağmen kolay kullanımlı bir tuş takımına sahip cihaz her türlü ekrana bağlantı kurabiliyor.