12 Mayıs 2018

Biri hatırlatsın lütfen!

ile editör

Tanıyan birileri milletvekili aday adayı olan bu beyefendiye zaten yat sahiplerinin mazotu 6TL’ye yakın fiyata aldığını hatırlatabilir mi acaba? (Muğla bölgesi için güncel akaryakıt fiyatları aşağıdadır, marina pompa fiyatları bu karasal fiyatların 5-10 kuruş daha üstündedir.)

Hiç kimsenin, özellikle bu milletin vekili olmaya soyunanların toplum katmanları arasında düşmanlık duyguları yaratacak, ayrıştıracak söylemleri hiç araştırmadan, gerçeği nedir bilmeden kullanmamasını da dileriz. Konu hakkında bilgi edinmek için Lüks yatlara ucuz mazot cahilliği bitsin artık! yazımız okunabilir.

Yanlış (ülkemizdeki çiftçilerin hali) başka bir yanlış ile düzeltilmez. Mazot herkes için ucuz olsun! vekiller bunun için çalışsın!
Yatçıyla denizciyle çiftçiyi sokaktaki halkı karşı karşıya getirmek kimseye fayda sağlamaz.
Zaten denizden yeterince uzak bir toplumuz, yatçılığın denizciliğin sadece zengin işi olduğu ve buna karşı düşmanlık pompalanarak bir yere varılmaz.
Balıkçı, deniz taşımacısı, turizimcisi, oltacısı, amatör denizcisi, yelkencisi, haftasonu kayığı ile gezen emekli amcası, hepimiz bu akaryakıt fiyatlarından şikayetçiyiz zaten!