5 Nisan 2014

DENİZ FİLMLERİ FESTİVALİ – 18-20 Nisan 2014 Bodrum

ile editör

Deniz Filmleri Festivali

Deniz Filmleri Festivali, 18-20 Nisan tarihleri arasında Halikarnas Balıkçısı’nın vatanı Bodrum‘dan başlıyor.

Cinemarin Bodrum Sinemalarında, Bodrum Milta Marina ana sponsorluğunda ve Bodrum Deniz Ticaret Odası organizasyonu ile sizlerle buluşan Deniz kokan filmler, bizi modern yaşamın karmaşasından kurtarıp uzaklara, engin maviliklere götürecek.

Hayatın farklı öncelikleri yüzünden denizle yeteri kadar ilişki kuramayan dostlarımızı, deniz, keşif ve macera tutkunlarını, denizin altı ve üstündeki eşsiz yaşamı merak eden doğaseverleri festivalimize bekliyoruz.


Deniz Filmleri FestivaliÇağlar boyunca insanla arasındaki gizemli ve karmaşık ilişkide hayat alıp hayat veren, sakinliğiyle dinlendirirken şiddetiyle korkutan, ulaşım için yol olurken bazen de yolları kesen kutsal bir varlık gibi kabul gören deniz, yaşam ve besin kaynağı, özgürlüğün, tehlikenin, keşfetme arzusunun, dinginliğin, coşkunluğun ve sonsuzluk duygusunun sembolü oldu.

Deniz hangimizi gündelik telaşlarımızdan koparıp düşsel dünyalara götürmedi?

Hangimiz;
Sevgiliyle deniz kenarında oturup güneşin batışını izlemedik?
Huzur aradığımızda bedenimiz ve ruhumuzla denize dokunmadık?
İçine tüm denizlerin sesinin saklandığı büyülü deniz kabuğunu kulağımıza yaklaştırıp uzak okyanuslara ruhsal bir yolculuk yapmadık?

Tüm bunları ve ötesini Deniz Filmleri Festivali ile yaşayacak, beyazperdede deniz kokusunu, ruhunu, tuzunu hissedeceğiz.

Deniz Filmleri Festivali’yle, dünyada dikkat çekmiş, bol ödül kazanmış filmlerden oluşan bir seçkiyi sizlerle ücretsiz olarak buluşturuyoruz. Festival kapsamında deniz kültürü, keşif, deniz ve macera sporları, deniz ve insan konulu filmler ve çarpıcı belgeseller yer alıyor. Bize de koltuklarımıza kurulup bu harika şölenin tadını çıkarmak kalıyor.


Bu coşku ve doyuma ortak olmak isteyen tüm dostlarımızı Deniz Filmleri Festivali’ne bekliyoruz.