16 Nisan 2021

Amatör Denizcilerin Dikkatine! – Denizcilik Atıkları Uygulaması (DAU) Hakkında

ile editör

Bildiğiniz üzere bir grup amatör denizci olarak 16 Mart 2021 tarihinde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  Deniz ve Kıyı Yönetimi Dairesi Başkanlığı  ile (DAU) Denizcilik Atıkları Uygulaması hakkındaki  Genelge’ye ilişkin bir toplantı gerçekleştirdik. (Toplantı ile ilgili notlara bu linkten ulaşabilirsiniz.)

Bu toplantıda her iki taraf da , amatör denizcilerle idare arasında iletişim sağlanmasının faydalı olacağı yönünde görüş bildirdi.

Buna göre,  Atık Kabul Tesisleri , Atık Alım Tekneleri ve atık transferi nedeniyle yaşadığınız  problemleri, gördüğünüz aksaklıkları ve görüşlerinizi aşağıdaki Denizcilik Faaliyetlerinin Çevresel Yönetimi Şube Müdürlüğü mail adreslerine gönderebilirsiniz.

DAU ve bağlı yasal düzenlemeler nedeniyle grubumuzun da idare ile görüş alışverişi devam etmektedir. Bu nedenle,  idareye yapacağınız tüm bildirimleri bir arada toplayabilmemiz önem arz etmektedir.

İdareye yollayacağınız mailde  daubildirim@gmail.com adresine cc’de yer  vermenizi  veya maili  bu adrese de yönlendirmenizi rica ederiz.

Mail adresleri:

daubildirim@gmail.com

rabia.zafer@csb.gov.tr

bahar.ozogut@csb.gov.tr

ozlem.ozer@csb.gov.tr

Amatör denizcilik camiasının bilgisine sunulur.
13 Nisan 2021