11 Mayıs 2020

TÜRK BOĞAZLARI GEMİ TRAFİK HİZMETLERİ KULLANICI REHBERİ YENİ VERSİYONU YAYINLANMIŞTIR.

ile editör

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından “Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Kullanıcı Rehberi” nin yeni versiyonu yayınlanmıştır. Gemi Trafik hizmetleri,  Türk Boğazlarında ilgili ulusal ve uluslararası düzenlemelere uygun olarak ve teknolojinin sağladığı imkânlardan faydalanılarak seyir emniyeti ile deniz, can, mal ve çevre güvenliğinin artırılması amacıyla tesis edilmiştir.
Kullanıcı rehberi, TBGTH alanında seyreden ve GTH hizmetlerinden yararlanacak olan gemi ve ilgililerine ihtiyaç duyacakları bilgileri sağlamak ve tabi olacakları usul ve esasları belirtmek üzere hazırlanmıştır. Bu rehber, 15.08.2019 tarih ve 30859 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan Türk Boğazları Deniz Trafik Düzeni Yönetmeliği ve 23.08.2019 tarihli Türk Boğazları Deniz Trafik Düzeni Yönetmeliği Uygulama Talimatı göz önünde bulundurularak kullanılacaktır.

Rehberin yeni versiyonuna buraya tıklayarak ulaşabilir ayrıca rehberin uygulama talimatına da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.