Mobil Uygulamalar Gizlilik Politikası

Güncelleme: 22 Şubat 2022

Uygulamalar:
– Rüzgar Kaç Esiyor?
– Gemi Trafik – Canlı Gemi Trafik – AIS
– Amatör Denizci ADB / Kısa Mesafe Telsiz KMT Eğitim
– Tekne Güneş Paneli Hesaplama & Akü Kapasite Analiz
– Boat Solar Panel Calculator and Battery Analysis
– NAVTEX Mesajları Cepte (Türkiye & Yunanistan)
– Boğaz Trafik Bilgi
– Türkiye Online Yelkenli Satış İlan İstatistikleri

İşbu Gizlilik Politikası, Gemitrafik.com (Yayıncı) web sitesine ait yukarıda listelenmiş mobil uygulamalara (Uygulama) erişim sağlayacak kişilerin (Kullanıcıların) bu mobil uygulamalardan herhangi birini cihazlarına yüklemesi ile birlikte yürürlüğe girmiş olacaktır.

İşbu Gizlilik Politikası Uygulama kapsamındaki hizmetlerden kullanıcıları yararlandırmak amacıyla Kullanıcılara ait bilgilerin; toplanması, kullanılması ve işlenmesine ilişkin hükümleri içermektedir. Yayıncı işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman uygulama içinde ve/veya web sitesinde yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. Yayıncı’nın değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

Kullanıcıların mobil uygulamadan ayrılmak istemesi durumunda, uygulamayı cihazından kaldırması yeterli olacaktır.

 

1.Bilgilerin Kullanılması:

Uygulama kullanımı sırasında, ilk giriş, güncelleme ve alt sayfalara giriş çıkışlarında internet erişimi ve  cihaz konum bilgileri depolama alanlarında tutulmaktadır.

Uygulama üzerinden ödeme yapılması durumunda kart, şifre ve benzeri bilgiler kaydedilmemektedir. Ödeme iptal ve iadeleri kurum içindeki ilgili birim ile iletişime geçilerek çözümlenir.

 

2.Bilgilerin Paylaşılması:

Uygulama içerisindeki kullanıcıya ait bilgiler üçüncü taraflar ile paylaşılmayacaktır.

 

3.Kullanıcı İzinleri: 

Uygulamanın özelliklerinin cihaz ile uyumlu çalışabilmesi için Kullanıcı tarafından onaylanması gereken ve onaylanmadan alınmış izinlerdir.

 

4.İzinler

Depolama İzni: Bu izin cihazın belleğinde uygulamaya ait verilerin saklanmasına imkan tanımaktadır.

Tam İnternet Erişimi İzni: Uygulamanın çalışabilmesi için gerekli internet bağlantısını sağlamaktadır.

Ağ Durumunu İzleme İzni: Uygulamanın internet bağlantısının varlığını tespit etmek için kullanılır.

Konum İzinleri: Bu izin kullanıcının bulunduğu bölgeyi haritada öncelikli gösterebilmesi için cihazınızın  konum özelliğinin açık olması gereken izindir. Konum bilgisi kısa süreli olarak kullanılır, cihaza veya başka bir sunucuya kaydedilmez.

Push Bildirimleri İzinleri: Bu izin uygulama içerisinde yeni bir mesajın anlık olarak alınabilmesi için kullanıcı tarafından kabul edilen bir izindir.

 

5.Diğer Sitelere Bağlantılar

Uygulama içinde diğer sitelere bağlantılar olabilir. Üçüncü tarafa ait bir bağlantıyı tıklarsanız, o siteye yönlendirilirsiniz. Bu harici sitelerin Yayıncı tarafından kullanılmadığını unutmayın. Bu nedenle, bu web sitelerinin Gizlilik Politikasını gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir üçüncü taraf sitenin veya hizmetinin içeriği, gizlilik politikaları veya uygulamaları üzerinde hiçbir kontrolümüz yoktur ve sorumluluk kabul etmemekteyiz.


6.Güvenlik

Kişisel Veriler HTTPS protokolü aracılığıyla şifrelenerek Web Sitesine gönderilir. Ticari olarak kabul edilebilir bir koruma aracı kullanmak için çalışıyoruz. Ancak, internet üzerinden hiçbir aktarım yönteminin veya elektronik depolama yönteminin %100 güvenli ve güvenilir olmadığını ve mutlak güvenliğini garanti edemeyeceğimizi unutmayın.

 

7.Çocukların Gizliliği

Bu Uygulama 13 yaşın altındaki hiç kimseye hitap etmez. 13 yaşın altındaki çocuklardan bilerek kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler toplamıyoruz. 13 yaşından küçük bir çocuğun bize kişisel bilgiler verdiğini tespit etmemiz durumunda, bunu derhal sunucularımızdan sileriz. Ebeveyn veya vasi iseniz ve çocuğunuzun bize kişisel bilgiler verdiğini biliyorsanız, lütfen aşağıda belirtilmiş yöntem ile bizimle iletişime geçin, böylece o gerekli işlemleri yapabiliriz.

 

8.İletişim:

Bu gizlik politikası ile ilgili veya uygulamanın eriştiği kişisel bilgileriniz ile ilgili bizim ile iletişim kurmak için web sitemizdeki iletişim formu‘nu kullanabilirsiniz.

 

Güncelleme: 22 Şubat 2022