29 Aralık 2017

Güncelleme: Alaçatı yangını marinada çıkmamış.

ile editör

Alaçatı marinada (Port Alaçatı) çıktı diye verdiğimiz yangın haberini güncellememiz gerekiyor.
Yangın marinada değil marinanın yaklaşık 800m Kuzeyinde bulunan Pruva Evleri isimli sitenin kendi özel iskelesinde meydana gelmiş.

Buradaki videoda da yangın yerinin gündüz görüntüleri var;

Port Alaçatı Marina Genel Müdürü Yaşar Yılmaz “Port Alaçatı Marina’da herhangi bir sorun yok. Yangın marina dışında olmuştur. Pruva Evler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Semih Dinler, konuyla ilgili yetkililer ile çalışıyor. İnceleme sonucu raporlar açıklanacak. Denizin kirlenmemesi için bariyerler gerdik. Yanan tekneler uzaklaştırıldı. Bize destek veren Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerine ve Çeşme Liman Başkanlığı yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ise “Hepimize geçmiş olsun. Yangının çıkış nedeni konusunda sabırlı olmamız ve yetkili makamların açıklamalarına itimat etmemiz gerekiyor. Yapılacak yanlış haberler ve kulaktan dolma bilgiler, ülkemize ve bölgemize zarar verir. Marina yetkililerine, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerine ve Çeşme Liman Başkanlığı’na zamanında müdahale ettikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.