31 Ekim 2019

“Tekne Güneş Paneli Hesap ve Akü Kapasite Analizi” uygulaması yeni versiyonu yayınlandı!

ile editör

Tekne Güneş Paneli Hesap ve Akü Kapasite Analizi

Her tekne sahibinin kafasını kurcalayan güneş paneli ihtiyaçlarını kolayca hesaplamaya yarayan “TEKNE GÜNEŞ PANELİ HESAPLAMA VE AKÜ ANALİZ” uygulamasının yeni v2.0 versiyonu yayınlandı!

Her tip tekne için enerji tüketim ve üretim miktarlarınız analiz edilerek güneş paneli ihtiyacınızın olup olmadığı tespit edilerek bulunduğunuz bölgenin güneşlenme süresine göre yaz ve kış sezonu için ne güçte güneş paneli ihtiyacınız olduğu hesaplanarak sunulur.

Ayrıca teknenizdeki tüketim ihtiyaçlarınıza göre var olan servis (tenvirat) akülerinizin yeterli olup olmadığı, eğer yeterli değilse hangi cins (Kurşun-Asit, AGM, Jel veya Deep-Cycle) akü kullanırsanız ne kadar kapasitede bir akü bankına ihtiyacınız olduğu otomatik olarak analiz edilerek sunulur.

Motoryat, yelkenli, motorlu gezi teknesi, katamaran, yat, gulet, balıkçı teknesi vb. her türlü tekne tipi için uygun olan program 12V, 24V, 48V ve 96V akü sistemleri ile uyumludur.

Bu uygulama çok hassas ve bilimsel bir hesaplama yapmak için değil, sizin gireceğiniz bilgilere göre gerçekçi bir analiz ve tavsiye üretmek amacıyla hazırlanmıştır. Kayıplar, verim vb. gibi konularda ortalama değerler ön kabul olarak alınmış, kullanıma göre çok değişken olan kriterler hesaba katılmamıştır.

İstediğinizde ekranlar arasında ileri-geri giderek üretim ve tüketim rakamlarınızı değiştirerek farklı senaryolara göre durumunuzu analiz edebilirsiniz.

Paylaşım butonu ile sonuçları ve enerji tüketim raporunuzu paylaşabilirsiniz.