5 Ekim 2018

Yeni Android uygulamamız yayında! > Güneş Paneli Hesaplama ve Akü Analiz Uygulaması v1.0

ile editör


Her çeşit tekne için akü kapasitesinin doğru seçilmesi ve güneş paneli ihtiyacını doğru olarak belirlenmesi hem konfor hem yatırımlar açısından büyük önem taşır.

Bu uygulama ile teknenizdeki tüketim ihtiyaçlarınıza göre var olan servis (tenvirat) akülerinizin yeterli olup olmadığı, eğer yeterli değilse hangi cins (Kurşun-Asit, AGM, Jel veya Deep-Cycle) akü kullanırsanız ne kadar kapasitede bir akü bankına ihtiyacınız olduğu otomatik olarak analiz edilerek sunulur.

Ayrıca tüketim ve üretim miktarlarınız analiz edilerek güneş paneli ihtiyacınızın olup olmadığı tespit edilerek bulunduğunuz bölgenin güneşlenme süresine göre ne güçte güneş paneli ihtiyacınız olduğu hesaplanarak sunulur.

Motoryat, yelkenli, gezi teknesi, katamaran, yat, gulet, balıkçı teknesi vb. her türlü tekne tipi için uygun olan program 6V, 12V, 24V, ve 48V akü sistemleri ile uyumludur.


Bu uygulama çok hassas ve bilimsel bir hesaplama yapmak için değil, sizin gireceğiniz bilgilere göre gerçekçi bir analiz ve tavsiye üretmek amacıyla hazırlanmıştır. Kayıplar, verim vb. gibi konularda ortalama değerler önkabul olarak alınmış, detaylı değişkenler hesaba katılmamıştır. Bilgilerinizi ne kadar doğru ve detaylı girerseniz o gerçekçi bir sonuç ve tavsiye rakamları çıkacaktır.

Programın karmaşık formüllere dayalı hesapladığı küsüratlı rakamlarda piyasada akü ve güneş paneli bulmak mümkün olmadığında ürün alırken bu rakamları yukarı yuvarlama yapmanız tavsiye edilir.

İstediğinizde ekranlar arasında ileri-geri giderek üretim ve tüketim rakamlarınızı değiştirerek farklı senaryolara göre durumunuzu analiz edebilirsiniz.

Programdan çıktığınızda en son girdiğiniz bilgiler kayıtlı kalacak ve istediğiniz zaman yeniden üzerinde çalışabileceksiniz.

Paylaşım butonu ile sonuç ekranını dostlarınız ile paylaşabilirsiniz.
Android uygulamasını bu linkten ücretsiz ve güvenli şekilde indirebilirsiniz :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gemitrafik24.Gunes_Paneli_Hesaplama