Site hakkında

Gemi TrafikBu site amatör deniz tutkunları ve meraklılar için tüm denizlerdeki gemileri canlı olarak harita üzerinden takip edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur.

GemiTrafik.com sitesi tamamiyle ücretsizdir. Buradan ulaşabildiğiniz tüm bilgilere hicbir ücret ödemeden, hatta email adresinizi dahi vermeden, 7 gün 24 saat ulaşabilir, takip edebilirsiniz. Amaç tamamiyle amatörce bu işe ilgi duyan herkesin denizlerde hareket halinde (veya duran, demirli) deniz araçlarını web üzerinden her yerde bilgisayardan ve mobil cihazlardan takip edebilmeleridir. Bu işten keyif almak dışında hiçbir ticari çıkarımız yoktur.

Sitede takip edebildiğiniz gemi trafik bilgileri AIS (Automatic Identification System-Otomatik Tanımlama Sistemi) denilen altyapı üzerinden temin edilmektedir.

Uluslarası bir proje kapsamında her geçen gün katılan yeni amatörlerin katkıları ile kapsama alanı ve kalitesi artmakta, daha çok gemi ve liman takip edilebilir hale gelmektedir.

GemiTrafik.com olarak biz Türkiye’den AIS bilgilerinin izlenmesi ve yayımlanmasına yönelik hiçbir altyapı faaliyetinde bulunmuyoruz.

Sitemizde göreceğiniz tüm AIS bilgileri yurtdışından uluslararası bir proje kapsamında gelmektedir. Hiçbir bilgi yerli kaynaklı değildir. İlgili kaynaklara bu bilgilerin nereden ve nasıl geldiğini bilmiyoruz.